Eleganckie wozy – kupisz je na specjalnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może uzyskać wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są gustowne samochody, które niegdyś były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje szykownych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą zakupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć luksus oraz zadumać się nad blaskiem innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć wozem, który dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I właśnie w wypadku samochodów doborowych, które zostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie internetowej podróże przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje wozów szykownych cieszą się wielkim zainteresowaniem. I nie chodzi tu tylko o samochody najświeższej generacji – wielokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, jednak mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         biznes

https://www.fox360.net              technology

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *