Elitarne samochody – kupisz je na szczególnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, jakie dawniej były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on gigantyczne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, aby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego walut. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad fortuną innych. Wielokrotnie, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć autem, który kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w przypadku wozów wykwintnych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie business przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje samochodów eleganckich cieszą się wielkim zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o auta najnowszej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         styl
życia

https://www.fox360.net              lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *